Gittigidiyor ve BiVendor Entegrasyonunu Nasıl Yaparım?

Gittigidiyor entegrasyonu için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. https://dev.gittigidiyor.com/ adresine giriş yapınız.
 2. Üst menüden “API Anahtarları” bölümüne giriniz. (gittigidiyor kullanıcı hesabınızla giriş yapmanız gerekebilir)
 3. Gelen sayfada Yeni API anahtarı almak için ilgili yere tıklayınız. Karşınıza gelen formda uygulama adına “Bivendor” , açıklamasına ise “Entegrasyon Yönetimi” yazarak gönder butonuna basınız.
 4. Bu işlemi yaptıktan sonra ekranda GittiGidiyor “API Key” ve “Secret Key” bilgilerini görebilirsiniz. Lütfen bu bilgileri bir kenara not ediniz.
 5. Bu bilgiler entegrasyon için yeterli olmayacaktır. “api.destek@gittigidiyor.com” e-posta adresine “API Tanımlama Talebi” konulu bir e-posta gönderilmesi gereklidir. E-posta’da yer alması gereken bilgiler aşağıdaki gibidir.

  Sayın Yetkili,

  Aşağıdaki bilgiler doğrultusunda API Entegrasyon işlemi için gerekli olan Rol bilgilerinin (Role Name ile Role Pass bilgileri) tanımlanıp tarafıma iletilmesini rica ederim.

  Rol Tanımı: Bireysel

  Hesap Sahibi Adı: Adınız

  Hesap Sahibi Soyadı: Soyadınız

  Firma Adı (Mevcutsa): Firma Adınız

  Telefon: Telefonun Numaranız

  GittiGidiyor Kullanıcı Adı: Sisteme girmek için kullandığınız Kullanıcı Adınız


 6. Gittigidiyor entegrasyon ekibi talebinizi değerlendirerek mağazanıza ait “Role Name” ile “Role Pass” bilgisini size e-posta ile iletecektir.
 7. Bu bilgiler size ulaştığında BiVendor paneline giriş yaparak Ana Menüden “Tanımalamalar” bölümüne giriş yapınız.
 8. Mağaza sekmesinden sağ üst köşede bulunan “Mağaza Ekle” butonuna basınız.
 9. Açılan formda mağazanıza ait bilgileri girdikten sonra PazarYeri alanından Gittigidiyor’u seçiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra ekranda entegrasyon bilgilerinizi girebileceğiniz bir form alanı açılacaktır. Bu alana ilgili bilgilerinizi. Kargo şirketi ve politikası alanlarına Gittigidiyor’ da kullanacağınız kargo yöntemlerinizi de seçerek (daha sonra buradan yada ürün bazlı değiştirebilirsiniz) Kaydet butonuna basınız.
 10. Tebrikler, Gittigidiyor entegrasyonunu başarı ile tamamladınız.