Hepsiburada Kataloğunda Bulunmayan Ürünümü Nasıl Satışa Çıkarabilirim ?

Hepsiburada’nın  katalog bir yapısı bulunmaktadır. Bu yapısından dolayı satıcı, Hepsiburada’da yer alan diğer satıcıların sattığı ürünleri satıyorsa katalog içerisinden ürünü seçerek yükleyebilir. Ancak ürün Hepsiburada’nın kataloğunda yer almıyorsa , ürünlerinizi tek tek veya toplu halde yükleyebilirsiniz.

Toplu ürün yüklemek için, toplu ürün yükleme şablonunu indirip , Hepsiburada’nın verdiği başlıklara göre ürünlerinizin bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra ürün şablonunuzu  yüklüyorsunuz. Tekli ürünler için ise;  Mağaza yönetim ekranınıza girdikten sonra hemen sağ üst köşede bulunan ürün yükleme butonuna tıklıyoruz.

Stoğumuzda Hepsiburada’da bulunmayan birden fazla ürün varsa Toplu ürün butonuna , yoksa Tek ürün butonuna tıklıyoruz.

tekli ürün ekleme örneği üzerinden ilerleyelim. Tek ürün ekle butonuna bastıktan sonra, Hepsiburada ürünün kataloğunda olmadığına emin olabilmek için  bizden tekrardan kataloğunda arama yapmamızı istemektedir.Ürün adı ile veya Barkodu ile ürünümüzü tekrardan aratıyoruz. Arama sonuçlarında ürünümüz yok ise yeni ürün ekle butonuna tıklıyoruz.

Ürünümüzün barkodunu girip devam’a tıklıyoruz.Daha sonrasında ürünümüzün hangi kategoriye girdiğini seçiyoruz.

 Yanlış kategori seçtiğimiz vakit, Hepsiburada ürünümüzün isteğini reddecektir. Bu yüzden doğru kategoriyi seçtiğimizden emin olmalıyız. Ürünümüz varyantlı ise sağ tarafta bulunan varyantlı ürün ekleyi , değilse ürün ekleyi seçiyoruz.

Temel Ürün Bilgileri bölümünde ürünümüzün bilgilerini giriyoruz. İsteğe göre bazı kısımları  doldurabilir , bazılarını boş bırakabilirsiniz ancak, * işaretli bölümlere bilgi girilme zorunluluğu bulunmaktadır. Ürünümüz ile ilgili tüm bilgileri girdikten sonra bitir butonuna basıyoruz. 

Tebrikler , Hepsiburada’ya ürün giriş talebinizi tamamladınız.

 

Ürün bilgilerini uygun bir şekilde tamamladıysanız ,  ürün onaylanması için ortalama  7 gün içerisinde cevap verilir.  Ürün ile ilgili bilgileri sorgulama sonucu ekranından görebilirsiniz.